KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15707080
nr 1570 7080
Folke Jupiter
(1913-1979), Sverige
Oljemålning, Motiv från Gotland. Signerad. Olja på pannå, bildmått: 15x20 cm, yttermått inklusive ram: 24x30 cm
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 19:18:16
16/10 08:55:17
Folke Jupiter
Läs mer om Folke Jupiter